Встановлення постійної пломби, пломбування зуба

Відновити зруйнований зуб найшвидше пломбуванням. Цей спосіб дозволяє відремонтувати зуб, зберігши при цьому його природну форму, відтінок, функціональність. Крім того сучасні пломби продовжують життя зубів, забезпечують їм додатковий захист від карієсу, зменшують чутливість емалі.

Пломбування – це пряма реставрація зубів, яка проводиться безпосередньо в ротовій порожнині із застосуванням спеціальних матеріалів (композитів). Такий вид реставрації передбачає відновлення цілісності, функціональності та естетичності коронкової частини зуба. Завдання лікаря в процесі пломбування – домогтися максимальної відповідності відреставрованого зуба його природній формі зі збереженням природної рельєфності.

Пломба на зруйнований зуб ставиться у разі:

  • пошкодження емалі;
  • при лікуванні середнього і глибокого карієсу;
  • механічного пошкодження за умови, що травма не торкнулася зубного кореня (зламалась стінка зуба, стався відкол емалі).

Як пломбують зуб?

1. Лікар проводить огляд і у разі необхідності призначає додатково рентген-діагностику з метою визначення масштабів і характеру руйнування тканин зуба.
2. Якщо є потреба, пацієнту роблять ін’єкцію препарату для місцевої анестезії.
3. За допомогою борів фахівець видаляє пошкоджені тканини і готує поверхню зуба (порожнину) під пломбування.
4. Далі проводиться обробка спеціальними гелями та рідинами, просушування перед внесенням пломбувального матеріалу.
5. Пломбування.
6. Остаточна обробка (надання пломбі блиску, форми, що повторює природну форму зуба).

Які пломби існують

Якщо вивчати історію стоматології, то стає зрозуміло, що в якості пломбувального матеріалу людина використовувала різні засоби, від суміші глини і лікувальних трав до свинцю і дорогоцінних металів.

При цьому сучасна стоматологія використовує обмежену кількість матеріалів, а найпопулярніші види пломб для зубів роблять з цементу і фотополімерів.

Зверніть увагу, що, у випадку з пломбами, стоматологи використовують «загальнозрозумілі» назви. Цементні пломби роблять з цементу, фотополімерні — з полімеру і до цього має відношення світло (приставка «фото»), а тимчасові пломби... Та яка, загалом різниця з чого їх роблять — це ж тільки тимчасові пломби :)

Цементні пломби
Цементні пломби швидко тверднуть при установці (лікарю потрібно працювати оперативно), досить повільно набирають міцність (пацієнту не можна їсти 1-3 години після установки) і не дуже міцно тримаються в зубі, тому їх «термін придатності» обмежений.
Через це цементні пломби швидко втрачають свою популярність і поступаються місцем фотополімерним пломбам. Однак варто зазначити, що цей матеріал продовжують активно використовувати при лікуванні дітей і в деяких видах протезування дорослих зубів (при наявності показань).

Фотополімерні пломби
Фотополімерна або композитна пломба — це пломба з пластичного композитного матеріалу, який твердне під впливом світла. Таку пломбу ще називають «Світлотвердіючою», «світловою».
Пломба з фотополімера міцно з'єднується з обробленою поверхнею зуба (ви можете почути від стоматолога термін «адгезія», який описує цю властивість), вона естетична і довговічна. Крім того, після постановки фотополімерної пломби пацієнт відразу ж може їсти і пити.
Саме тому фотополімерні пломби так популярні в сучасній стоматології.

Які пломби ми встановлюємо в стоматологічній клініці Crown Dental Clinic

Стоматологи-терапевти Crown Dental Clinic встановлюють сучасні фотополімерні (композитні) пломби, які ідеально збігаються з кольором рідних зубів, вже неодноразово довели свою ефективність і довговічність.

Збережіть свої зуби на довгі роки!

Яка ціна на встановлення пломби у Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві