Пластика вуздечки губ і язика Київ

Пластика вуздечок губ і язика - це операція, яка спрямована на відновлення і формування правильного кріплення вуздечки верхньої або нижньої губи і вуздечки язика.

Вуздечка язика являє собою вертикально розташовану складку, якою нижня частина язика з’єднується з дном ротової порожнини. Вона досить еластична, а її нормальна довжина становить 5-7 мм. Розташовується строго по центру язика. Аномалії у розвитку вуздечки призводять до різних стоматологічних захворюваннях, порушення прикусу, дефектів мовлення, порушення смоктання грудей у немовлят.

Неправильно сформована вуздечка верхньої губи і язика знижує рухливість губ, порушуючи їх функціонування. Це негативно впливає на формування мови, жувальні функції, прикус, стійкість зубів і доставляє масу незручностей. Попередити ряд негативних наслідків і позбутися від дефекту допомагає пластика вуздечки губи і язика.

При занадто короткій вуздечці верхньої або нижньої губи можлива поява щілини між передніми зубами щелепи (діастеми). Систематичне пошкодження ясенного сосочка в процесі жування дуже часто призводить до підвищеної кровоточивості ясен, а крім цього, діастема порушує формування дикції у дитини.

Фахівці виділяють п’ять типів коротких вуздечок, що обмежують рухливість язика у дитини:

• тонка, прозора вуздечка;
• тонка, напівпрозора, кінець якої прикріплений близько кінчика язика;
• товста, непрозора, прикріплена близько кінчика язика;
• щільна, зрощена з м’язовими волокнами язика;
• практично не виділяється, тісно переплітаючись з м’язовими волокнами язика.

Всі типи аномалій обмежують рухливість язика, тому потребують корекції.

Корекція вуздечки язика і губи

Абсолютним показанням до лікування короткої вуздечки є зміщення зубного ряду і формування неправильного прикусу. Якщо виявляються порушення вимови, в більшості випадків проблема може бути вирішена шляхом розтягування під’язикової зв’язки при логопедичних вправах. При порушенні прикусу, який виник внаслідок короткої вуздечки язика, проводиться ортодонтичне лікування.

У дітей старше дев’яти місяців розсічення короткої вуздечки виконується за допомогою ножиць під місцевою аплікаційної анестезією. У старшому віці рекомендується пластика вуздечки верхньої губи – висічення вуздечки верхньої губи (декортикація) і зміна місця її прикріплення з накладенням швів (помилково називають цю процедуру «видалення вуздечки верхньої губи»).

Для боротьби зі стереотипними мовними звичками після оперативного втручання можуть знадобитися заняття з логопедом.

Підрізання вуздечки верхньої губи, нижньої губи, язика виконується наступним чином:
Класична методика. Використовується скальпель або ножниця. Після оперативного втручання накладаються шви. Реабілітаційний період становить кілька днів.

Рекомендації щодо догляду після підрізання вуздечки

Після операції слід дотримуватися наступних рекомендацій лікаря:

• в перший час слід дотримуватися дієти, відмовившись від занадто гарячої, твердої і гострої їжі, пити тільки охолоджені напої;
• строго дотримуватися правил гігієни порожнини рота;
• через 1-2 дня після втручання необхідно пройти контроль у лікаря;
• при необхідності призначається спеціальний курс відновної гімнастики.

Яка ціна на пластику вуздечки губ і язика в Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві