Капи - встановлення, корекція, обслуговування, зняття

Київ

Капа для зубів — це знімна конструкція.

Види кап
 • Виправлення прикусу може проводитися із використанням різних видів коригувальних систем. Між собою капи відрізняються:
 • Тривалістю використання - апарат може призначатися для цілодобового або лише нічного носіння. Останні рекомендують, як правило, для закріплення досягнутого ефекту лікування.
 • Матеріалом - вирізняють біопластикові та силіконові варіації. Від матеріалу залежить ціна вирівнювання, відчуття підчас використання, міцність капи.
 • Технологією виготовлення. Розрізняють індивідуальні та термопластичні капи. Перший різновид створюють на основі зліпку з щелепи, а другий - за шаблоном. Термопластичні апарати перед встановлення занурюють в гарячу воду для розм’якшення, а потім одразу фіксують на зубах для закріплення потрібної форми. Індивідуальна капа на зуби - оптимальний вибір, тому що гарантує відсутність дискомфорту підчас носіння та є універсальною у використанні.

Капи

В сучасній стоматології капи використовуються для різних задач (відбілювання, вирівнювання, ретенція) вони дозволяють:
 • проводити відбілювання
 • проводити ремінералізацію
 • відновити правильне положення одного чи декількох зубів відносно осі;;
 • змінювати положення нижньої щелепи (сплінт-терапія)
 • фіксація положення зубів після ортодонтичного лікування

Капи на зуби: етапи лікування

Перед початком лікування без брекетів із застосуванням елайнерів ортодонт оглядає ротову порожнину і визначає, чи підійдуть такі конструкції для лікування з огляду на складність ситуації. Деяким людям можна вирівняти зуби без брекетів, а деяким ―ні, оскільки це залежить від вихідної ситуації.

Якщо для лікування рекомендовані капи, лікар зніме відбитки зубів і направить їх в лабораторію, де і будуть виготовлені капи за індивідуальними параметрами пацієнта. На етапі огляду лікар озвучить ціну виправлення прикусу без брекетів капами, враховуючи складність лікування.

Далі стоматолог виконає чистку і встановить апарат. Після цього буде складений графік наступних візитів до лікаря, щоб фахівець міг контролювати хід лікування. Як правило, ходити до стоматолога при носінні кап потрібно приблизно 1 раз в 1,5 місяці.

Скільки часу потрібно носити капи?

Елайнери дозволяють вирівняти зуби протягом 6 місяців - 2 років, але при цьому пацієнт має відповідально підійти до виконання рекомендацій лікаря, зокрема, носити апарат не менше 22 годин на добу. Якщо не притримуватися цього правила, на лікування піде значно більше часу, тому не варто піддаватися спокусі на кілька годин зняти капу. Кожен тиждень капи замінюють. В подальшому для збереження позитивних змін потрібно носити ретейнери.

Догляд за капами

Щоб зберегти естетику зубів в період носіння коригувального апарату, пацієнту необхідно:
 • Ретельно мити капу після прийому їжі та перед засинанням. Для цього її потрібно акуратно зняти на промити теплою водою.
 • Знімати апарат, якщо вживаєте продукти з натуральними чи штучними барвниками.
 • Очищати зовнішню сторону за допомогою зубної пасти та щітки.

Яка ціна на встановлення капи в Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві