Частковий знімний протез Київ

Зубний протез являє складну біомеханічну конструкцію, яка повинна відновити втрачені зуби, максимально наближаючись до параметрів живого. Основним завданням, яке стоїть перед лікарем-протезистом є підбір такої конструкції протеза, яка не тільки замінить відсутні зуби, але і дозволить надовго зберегти решту.

Частковий протез використовується в тих випадках, коли втрачено один або кілька зубів. Виготовляється цілком з пластмаси, за винятком кламерів (гачків). За рахунок цього легкий, відносно нескладний у виготовленні, відносно дешевий, легко трансформується при необхідності. Так як частковий протез займає досить багато місця в роті і може повністю опиратись на ясна - це зменшує термін його служби. Але зате у випадках тимчасового протезування буває просто незамінний.

Види протезів по кріпленню:

• частково-знімні протези кріпляться за допомогою кламерів або аттачментів, тому встановити їх можна тільки на щелепу, на якій ще є кілька здорових зубів.
• умовно-знімні протези фіксуються за допомогою імплантів або на стоматологічний цемент. Цей тип конструкції пацієнт не може зняти самостійно, а тільки в стоматологічному кріслі.
• повністю знімні протези фіксуються на щелепи за допомогою вакууму, який утворюється між слизовою порожнини рота і краєм протеза. Їх дуже просто знімати і встановлювати самостійно.

Види протезів по матеріалах

Іммедіатпротези. Це тимчасові конструкції, які використовуються для заміщення дефекту зубного ряду у роті людини на період проведення необхідних маніпуляцій з виготовлення та підготовки постійного зубного протезу. Як приклад такої конструкції можна привести протез під назвою «метелик». Він призначений для відновлення естетики в місці втрати одного зуба. Період носіння іммедіатпротези становить кілька місяців. Протез необхідно регулярно діставати з рота та проводити гігієнічні процедур, жувальна навантаження на таку конструкцію повинно бути мінімальним.

Пластинчаті часткові знімні конструкції. Такі протези (за аналогією зі знімною конструкцією з акрилової пластмаси для відновлення всіх зубів) кріпляться в роті людини на основі створення ефекту вакууму. Вони не дуже пластичні і перший час можуть натирати ясна.

Знімні протези на основі нейлону. Конструкції даного плану еластичні і завдають менше дискомфорту, ніж протези з пластмаси. Пацієнти, які використовують такий вид протезування, можуть не виймати конструкцію на ніч з рота. Але протезування нейлоновими конструкціями, за рахунок зайвої м’якості і еластичності, прискорює процес атрофії кісткової тканини.

Бюгельні протези. Знімні конструкції у яких в основі металева дуга. Такі протези надійно кріпляться до сусідніх зубів за допомогою гачків (кламерів) або замків (аттачменту). Одна частина замкового елемента знімних конструкцій з аттачментами знаходиться на самому протезі, а друга – кріпиться на внутрішній стороні опорного зуба. Тому моделі таких протезів виглядають естетично. Бюгель має меншу площу, надійно кріпиться в роті, термін його служби складає 7-10 років.

Показаннями для встановлення часткових знімних протезів є:

  • часткова втрата зубів;
  • дефекти декількох задніх зубів з однієї або обох сторін;
  • відновлення зубів разом з лікуванням пародонтиту.

Існує кілька етапів виготовлення протезів:

  • Діагностика ротової порожнини стоматологом, встановлення діагнозу, зняття відбитків.
  • Виготовлення моделі щелепи із раніше отриманого відбитка і всі супутні процедури, щоб привести його в нормальний вигляд.
  • Остаточне моделювання конструкції. Внесення коректив, якщо вони потрібні.
  • Встановлення готового виробу.

Основні правила догляду за знімними протезами

Після їжі зубний протез обов’язково виймається з рота і промивається під проточною водою, порожнину рота ретельно прополіскують.
Знімна конструкція потребує щоденної обробки дезінфікуючими засобами
Пацієнтам із зубними протезами не рекомендуємо їсти тверду і в’язку їжу, особливо зловживати жувальною гумкою.
Не піддавайте конструкцію механічного впливу, оберігайте її від ударів та падінь.

Яка ціна на встановлення часткового знімного протезу в Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві