Лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів також відоме як ендодонтичне лікування. Лікування кореневих каналів зубів необхідне для виявлення та знешкодження джерела інфекції.

Що являє собою кореневий канал

Крім емалі і дентину будь-який зуб має досить велику внутрішню порожнину. Основна її частина називається пульпарною камерою. Від неї відходять тонкі канальці. Вони розташовуються по всій протяжності коренів. Це і є кореневі канали. У різних груп зубів кількість коренів відрізняється. Відповідно, і кількість каналів також різна. У передніх зубів зачасту 1 канал. У бічних груп може бути від 2 і більше.

Зубні канальці - це вузькі трубочки з безліччю відгалужень. Вони беруть свій початок у верхній частині кореня. Це місце називається апікальним отвором. Звідси до кожного кореня проходить судинно-нервовий пучок. Якщо вона запалена або мертва її видаляють під час ендодонтичного лікування. Далі цю порожнину очищають, дезінфікують і герметизують.
Які є види захворювання каналів зубів?
 • Періодонтит
 • Пульпіт
 • Кіста
 • Карієс
Коротко про кожне із цих захворювань.

Періодонтит - це запалення оточуючих корінь тканин (періодонту). Запалення розвивається не тільки у зубі, а й у прилеглих до нього тканинах. Вражається зв'язка, завдяки якій він утримується. Зуб може почати хитатися. Це найнебезпечніше ускладнення каріозного процесу.
Карієс - це патологічний процес, який характеризується демінералізацією твердих тканин зуба з їх прогресуючою деструкцією та утворенням каріозних порожнин. Каріозний процес починається з поверхневої демінеразізації емалі, що поступово руйнується з подальшим переходом інфекції на дентин.
Пульпіт – це захворювання, пов’язане з процесом запалення в пульпі. Так називають клубочок судин і нервів, що знаходиться безпосередньо усередині зуба.
Кіста - це утворення, що з'являється як захист організму на запалення або проникнення інфекції. У кісті-«мішочку», накопичується ексудат.

Кожне із цих захворювань має свій метод виявлення та схему лікування.

Які методи лікування каналів зубів?
Існує два основні методи лікування кореневих каналів зуба:
 • Терапевтичний (біологічний), при якому зберігається вся пульпа або її частина.
 • Хірургічний (екстирпація пульпи) – видалення всієї нервово-судинної тканини, очищення, дезінфекція та герметизація зубних порожнин.

Як проходить лікування кореневих каналів?

 • Спочатку необхідний обов'язковий візит до стоматолога, де при огляді буде визначено, яке саме у вас захворювання.
 • При необхідності лікар назначає додатково зробити КТ, щоби побачити приховану картину захворювання.
 • Коли діагноз вже поставлено, лікар приступає до лікування. На сучасному обладнанні, що є в Crown Dental Clinic, ви не відчуєте болісного дискомфорту.
 • Видалення пульпи. Спочатку стоматолог проводить анестезію зуба. Потім розкриває його та видаляє всі пошкоджені тканини. Далі порожнини надається відповідна форма. Далі канали дезінфікуються за допомогою спеціального розчину.
 • Пломбування кореневих каналів. Порожнини заповнюються спеціальними матеріалами. Вони діляться на тверді (штифти), твердіють (різні цементи) і пластичні (паста або гуттаперча).
 • Реставрація зубів. Це відновлення форми зуба за допомогою пломби, коронки чи вкладки.

Яка ціна на лікування кореневих каналів у Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві