Дуга - встановлення, корекція, обслуговування, зняття

Київ

Дуга об'єднує всі брекети в одну систему і створює робочий тиск.

Початкові дуги виготовленні із спеціального сплаву, що має пам'ять форми. Саме завдяки цій властивості відбувається початкове вирівнювання.

Дуги для брекетів виготовляють із металевого сплаву. Найчастіше це нікель та титан або титан та молібден. За бажанням пацієнта можна вибрати дугу з напиленням білого кольору - вона візуально добре поєднується з керамічними або сапфіровими брекетами і майже непомітна.

Основні властивості дуги:

  • Міцність. Брекети можуть відклеюватися від зубів, особливо якщо не дотримуватися правил харчування (гризти горіхи, сухарі). А ось зламати чи погнути дугу майже неможливо.
  • Гнучкість та пружність. Незалежно від того, яке положення прийняла дуга, вона прагне повернутись до своєї первинної форми, схожої на половинку овалу (крім дуги лінгвальних брекетів – вона повторює форму правильного зубного ряду не зовні, а зсередини, тому виглядає інакше).
  • Гіпоалергенність. Дуга виконана з матеріалу, що не викликає алергії та металевого присмаку у роті. Вона не магнітиться, не «дзвонить» в аеропорту під час проходження контролю.

Чому різні дуги за формою перерізу?

Всі дуги у вестибулярних брекет-систем розрізняються за товщиною та формою перерізу. І ця різниця важлива у процесі виправлення прикусу.

На початку лікування встановлюють дугу із круглим перетином. Вона ж найтонша. Її вставляють у пази брекету, які зсередини мають прямокутну форму. Тому кругла дуга заповнює пази не повністю.

Справа в тому, що до початку лікування зуби пацієнта перебувають у неправильному положенні вже 10-20 років або навіть довше (дивлячись, скільки часу пройшло від моменту формування постійного прикусу). Тому в перший місяць лікування не можна надавати надто сильний вплив – це завдасть великого дискомфорту. Спочатку зуби потрібно лише почати пересувати.

Після 1-2 місяців носіння брекетів корені зубів вже перебувають у рухомому стані. Багато пацієнтів відчувають ніби зуби хитаються. Це вірно лише частково: зуби справді переміщуються, але рух обмежений брекет-системою та переживати про нього не варто.

Зате тепер можна встановлювати жорсткішу дугу з квадратним перетином. Вона заповнює пази брекетів щільніше, але все одно не повністю. Квадратні дуги використовують кілька місяців на основному етапі лікування.

На завершальному етапі настає черга прямокутної дуги – найтовстішої та жорсткої. Вона повністю заповнює пази брекетів, фіксуючи положення зубів. Таку дугу надягають, коли досягнуто бажаного результату. Її функція – стабілізувати зуби.

Скільки разів лікар міняє дугу

Це залежить від того, яким був прикус спочатку, обраної системи брекетів, типу кістки, довжини та форми коренів, тому точну кількість дуг неможливо спрогнозувати. Не обов'язково змінювати дугу на кожному прийомі, іноді лікар встановлює додаткові пристрої (пружини, тяги, еластичні ланцюжки), тоді одну дугу носять 6-8 тижнів і більше. Останню, стабілізуючу дугу встановлюють терміном від 2 місяців.

Важливо вчасно міняти дугу
На кожному етапі лікування необхідно отримати певний результат. Як тільки він досягнутий і зуби прийняли нове положення, дуга більше не працює. І якщо ви часто відкладаєте прийоми до лікаря, це збільшує термін лікування.

Яка ціна на встановлення дуги в Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві