Пломбування молочних зубів

Київ

Молочні зуби за своєю структурою такі самі, як і постійні, – у них є корінь і пульпа, всередині якої знаходиться нерв.

Однак емаль молочних зубів ніжніша і тендітніша, а тому карієс на них – частий гість. Хвороба з легкістю прогресує і руйнує зуб.

У дітей є 20 молочних зубів. Вони виростають приблизно до 3-4 років. Через деякий час у дитини з'являються шості, постійні, моляри. Це ознака того, що незабаром усі молочні зуби почнуть замінюватися на постійні.

У молочних зубах каріозний процес проходить зачасту безсимптомно та швидко. При глибокому карієсі в пульпі молочного зуба можуть відбуватися незворотні процеси, які призводять до її повного руйнування. Якщо запалення каналу зуба не лікувати, інфекція може потрапити в кістку і викликати хронічне запалення. Такий розвиток подій негативно впливає на зачаток постійного зуба і в особливо запущених випадках може призвести до його пошкодження. При загостренні інфекційного процесу можуть розвиватися гнійні запалення в щелепно-лицьовій області, які супроводжуватимуться підвищенням температури, припухлістю ясен та щік.

Причини виникнення карієсу молочного зуба

Однією з найпопулярніших думок вважається, що карієс з'являється від надмірного поглинання малюками солодощів. Досить ввести обмеження на цукерки, пряники і здоров'я прийде в норму.

Вплив вуглеводів ‒ тільки одна з численних причин. Розвиток руйнівного процесу можуть спровокувати:
1. Недостатній догляд ‒ наліт стає сприятливим середовищем для утворення і розмноження патогенного середовища;
2. Використання загальних столових приборів ‒ бактерії можуть спокійно «перекочувати» від рідних і близьких до дитини;
3. Спадкова схильність ‒ ідеальний догляд та збалансоване харчування не в силах змінити генетику;
4. Шкідливі звички ‒ мами, які не здатні відмовити собі в задоволенні викурити сигаретку під час вагітності повинні усвідомлювати, що проблеми можуть торкнуться і зубів малюка в тому числі.

Як пломбують зуби і канали зубів дітям

Процес лікування молочних зубів включає в себе такі етапи:
  • Якщо дитина боїться відвідувати стоматолога, ми обов'язково намагаємося позбавити її страхів.
  • Лікар знайомиться з дитиною, починає розмову, давши час маленькому пацієнтові освоїтися. Зазвичай після знайомства з доброзичливим лікарем діти відчувають себе впевненіше і набагато менше бояться.
  • На початковій стадії карієсу, коли він тільки з’явився на емалі у вигляді плями, лікар обережно видаляє його, а потім наносить на зуб ремінералізуючу речовину. Вона допомагає укріпити емаль та захищає її від подальшого руйнування.
  • Якщо карієс проник глибоко в емаль, стоматолог вичищає уражені тканини і заповнює утворену порожнину матеріалом для пломбування.
  • Коли карієс досягає пульпи, крім установки пломби, потрібно ще прочистити та запломбувати канали зубів.

У деяких випадках пломбування зубів у дітей є недоцільним. Якщо постійний зуб уже на підході, а молочний при цьому дуже зруйнований, вдаються до видалення.

Яка ціна на пломбування молочних зубів в Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві