Френулотомія, френулопластика, френулоектомія: пластика вуздечок ротової порожнини

Київ

Вуздечка язика - це складка слизової оболонки порожнини рота, у вигляді дуги, розташована на дні ротової порожнини під язиком, яка додатково прикріплює язик до щелепних кісток.

Вуздечка верхньої та нижньої губи - це складка слизової оболонки порожнини рота, у вигляді дуги, розташована по центру губи та прикріплює губу до кістки верхньої чи нижньої щелепи.
Пластика вуздечок язика і губ язика - це хірургічна операція з урізання вуздечки язика, вуздечок верхньої і нижньої губ.

Аномалії вуздечок у дітей найчастіше призводять до складнощів з жуванням та ссанням, порушень мовної функції. Коротка або масивна вуздечка, верхньої губи провокує розвиток надмірних проміжків між передніми зубами. Аномалія сприяє накопиченню залишків харчових відкладень під губами та на поверхні зубів.

Методики виправлення проблеми

Корекція вуздечок губ проводиться амбулаторним шляхом під дією провідникової або місцевої інфільтраційної анестезії.

Існують три способи:
1. Розсічення вуздечки (френулотомія) – вуздечка розсікається поперечним розрізом, який стягують та зшивають у поздовжньому напрямку.
2. Висічення вуздечки (френулоектомія) – вуздечку розтягують, використовуючи затискач, а потім січуть між передніми зубами. Слизова оболонка, що межує з розрізом, відшаровується, при цьому краї рани ближче прилягають одна до одної шляхом зближення та зшивання.
3. Френулопластика полягає у переміщенні місця кріплення вуздечки: робиться серединний вертикальний розріз, з обох кінців якого робляться додаткові надрізи під гострим кутом. Трикутні клапті відшаровуються, відбувається зустрічне зрушення. Вони зшиваються між собою горизонтально.

За часом процедура триває недовго і залежить від віку дитини. Так, якщо маніпуляція проводиться у новонароджених, вона займає трохи більше кількох секунд, у старшому віці зазвичай досить кількох хвилин.

Як швидше відновитись після операції?

Про всі особливості реабілітаційного періоду докладно розповідає лікар. До загальних рекомендацій відносять наступні: полоскання розчинами антисептиків, дієта, мовна гімнастика, обмеження мови. Як правило, достатньо всього кілька днів дотримуватись перерахованих маніпуляцій.

Існують протипоказання для процедури: гострі періоди інфекційних захворювань, проблеми зі згортанням крові, злоякісні новоутворення, карієс, запалення слизової оболонки та деякі інші стани.

Яка ціна на френулотомію, френулопластику, френулоектомію в Києві в клініці Crown Dental Clinic

Прайс по нашим послугам ви можете подивитись у розділі "Ціни": https://crowndent.kiev.ua/price  

Записатись на консультацію до стоматолога в клініку Crown Dental Clinic, що в Києві ви можете такими способами:
Зателефонувавши за номером: +38 (063) 231-26-26
Оформити зворотній дзвінок на сайті:
Звертаємо вашу увагу, що прийом пацієнтів в клініці Crown Dental Clinic проходить тільки за попереднім записом.

Пам'ятайте, чим скоріше ви запишетесь на огляд та консультацію до стоматолога, тим більша вірогідність, що складних ускладнень не буде.

Стаття носить рекомендований характер, ми не несемо відповідальності за будь-які ваші дії. Для точного діагнозу та призначення лікування запишіться до лікаря на прийом.

Crown Dental Clinic - сучасна стоматологія в Києві